Pénzt kaphat Orbán az olajembargó támogatásáért cserébe
Három uniós tisztviselő szerint a pénzt a REPower uniós stratégia részeként lehetne Budapestre irányítani.
Három uniós tisztviselő szerint a pénzt a REPower uniós stratégia részeként lehetne Budapestre irányítani.
A magyar miniszterelnök korábban nemigen szigetelődött el ilyen mértékben az EU-n belül, ezúttal viszont lecsapott az olajembargó tervére, hogy megmutassa: nem lehet leírni – olvasható a hírportál elemzésében.
A kormány képviselői részletesen tájékoztatták az Európai Bizottság elnökét a Magyarországot ért hatásokról, s azokról a problémákról, amelyet a szankciós csomag Magyarországnak okozna, egyúttal kérték a szankciós csomag megfontolását.
Az EU-t eddig hallgatólagosan vezető németek kezéből úgy látszik, Macronhoz került a gyeplő.
A francia elnök arról is beszélt, hogy az uniónál egy szélesebb politikai közösséget kellene felépíteni, amibe az EU-val határos demokráciák is szerepet kapnának.
Az Európai Bizottság elnöke szerint az európai kontinensre visszatért a háború, Oroszország ismét átrajzolná a térképeket.
A téma az európai energiaellátás biztonsága lesz. Az esemény nem lesz sajtónyilvános, és úgy tudjuk, közös tájékoztatót sem tartanak a felek utána.
Hat most megjelent tudományos elemzésben foglalkozik a magyar-uniós jogállamiság és demokrácia vita különböző aspektusaival kilenc hazai jogtudós. A Holland Helsinki Bizottság támogatásával készült jogi elemzéseket és a hozzájuk kapcsolódó szakpolitikai ajánlásokat saját megfogalmazásuk szerint azért készítették el a jogászok, hogy ne lehessen a kritikákat „külföldön készült” és „csak vélemények” jelzőkkel szőnyeg alá söpörni.
Sajtóinformációk szerint javában folyik az alkudozás Magyarországgal Brüsszelben arról, hogy milyen feltételekkel hajlandó az Orbán-kormány az olajembargót támogatni.
Az Európai Bizottság formailag befogadta a kezdeményezést, indulhat az aláírásgyűjtés. A magyar agrárminiszter szerint komolyan kell venni az akciót.